Novinky

1.4.2018 Přesně po roce přicházíme s novou zprávou, která je oproti loňské, velmi pozitivní. Ginger (Draka) Valkar se dnes s 99 body zapsala mezi chovné feny.

1.4.2017 V sobotu na Svaté hoře jsme si s Finem užili krásný východ slunce posledního společného dne. Nepočítá se, jak dlouho tu jsme, ale jak naplno a jak si život umíme užít a navždy malý Fin si ho užíval každý den na sto procent. Zemřel v jednu hodinu odpoledne, ale bojoval až do úplného konce. Snažil se, si stále hrát s Wendy a Keškou i pár minut před koncem, jen prázdný žaludek mu neposkytl dostatek síly. Moc nám tu chybí, my ho nebrali, jako nemocného pejska, ale jako naše zdravé miminko…


Dnes ráno za tichého rozbřesku a mlhy jako na blatech, ulehl do své taštičky, ve které pobýval každý den a se svými hračkami a polštářkem spočinul na místě, které miloval a byl na něm vždy šťastný.


Fin byl neuvěřitelný bojovník, ale především šťastné štěně a ani na minutu nelitujeme jediné chvilky s ním. Přes svou nemoc se mnou dokázal před týdnem uběhnout pět a půl kilometru u mé nohy a občas si dloubnul, abych si ho všiml. Držel krok se smečkou a často měl i navrch, byl hodný ke všem a mírumilovný tak, jak to na ausíka je až nezvyklé. Důvěřoval všemu, co jsme mu museli provádět, aby se najedl, protože věřil, že vše co děláme je správné. Každý den se probíhal hodiny venku a byl tak veselý. Původně jsme brali jako výzvu nechat si dvě štěňata, ale bylo to úžasné a vychovávali se navzájem, po Praze jsme mohli chodit i bez vodítka. Mít dva špunty bylo nakonec lehčí, než jsme si mysleli… když se chce a milujete je, jde to. Byl to náš velvyslanec mírové nálady, když jsme potkali jakéhokoli psa na chodníku, v parku, v lese.


Ještě ve čtvrtek vše fungovalo, jak mělo, ale pak už nesnědl nic… To co ho nakonec dostihlo, nebyl zvětšený jícen, s tím jsme se dohromady poprali, ale uvnitř se mu vytvořil obrovský nádor, velký jako tenisový míček. Bylo to jako kdyby vám někdo jícen rozšířil a pak vám do něj dal ještě naschvál špunt…


Dali jsme mu téměř sedm měsíců, on nám dal nejvíc lásky, kolik uměl, objímal nás kolem krku po vyndání z tašky a natahoval tlapky, jako kdyby to byly ručky. Naučil nás být šťastnými dnes a nemyslet jen na budoucnost, jak to bude až…. Žili jsme tak naplno, jako nikdy, protože největší štěstí bylo být venku a dovádět. S Barčou jsme ho společně milovali, jako doposud nic, co jsme kdy poznali. Tohle byl vzájemný vztah, my pomáhali jemu, on obdarovával nás. Nedokážu teď popsat vše, co jsme cítili a jak moc jsme ho milovali, nakonec byl jeho odchod nečekaný, už jsme mysleli, že jsme vše vychytali a bude s námi roky…


Měj se krásně Fiňátko a věř, že to byl nejkrásnější čas v našem životě.
Fin Valkar – 10.9.2016 – 1.4.2017


Děkujeme, že si na něj vy všichni, co jste ho poznali, vzpomenete,

Marcel a Barča + smečka

 

2017 – Nový rok Mrňouskové už nejsou žádní špunti a můžete se o tom sami přesvědčit

12.11.2016 Po dlouhém rozhodování, při kterém jsme se vůbec nerozhodli :-D, odjela i naše šikovná Eshka a už se raduje v nové smečce! Což znamená, že naše nová akční fenka je Ethelwen.

6.11.2016 Erya a Elsa už také řádí ve svých nových domovech a “snad” už dělají radost novým páníčkům.

5.11.2016 Everest se narodil jako poslední, ale odešel do nového domova jako první! Ať se daří jemu i jeho majitelům!

24.10.2016 Poznáte sami o která Kešátka se jedná na jednotlivých videích?

18.10.2016 Malá Kešátka už jsou velká!! Jsou z nich už malí krásní pejsci.

15.10.2016 Fotky z dnešní procházky najdete na: http://valkar.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_Poprve_venku/

30.9.2016 Další  video, abyste měli představu, jak rostou! Záznamy jsou ale už den staré.

27.9.2016 Přidali jsme nové podmenu pro jednotlivá štěňata a zpřehlednili stránku vrhu E pro snazší nalezení nových přírůstků.


18.9.2016
Cashík už začíná být zase ve formě a to má teprve týden od porodu. Už by holka zase řádila.

dsc_0389

11.9.2016 Tak jak to v den porodu vypadalo? Byl to zajímavý den….

Cashka celou noc nespala a již dost oddychovala, ale v porodní bedně ráno být nechtěla. Zařídila si totiž na zahradě něco daleko lepšího – jámu pod stromem, kterému dokonce okousala kořeny. To bylo jediné místo, kam chtěla jít a stále tam chodila hrabat. Začali jsme uvažovat, jak jí dostat do boxíku…. očividně je to přírodní dáma, co nás nechce nablízku při důležité akci :-D. Nakonec se celkem uklidnila a tak jsem vzal všechny holky naše ven.

Hned po zahájení vycházky vypadala Cahska, jako když se mírně počůrala, ale jelikož jsem měl jasné informace z domova, že bude rodit až v noci, nijak mě to nevyvedlo z míry (tedy jen trochu :-D). Dál už jít nechtěla a běžela domů. Vtrhla do kuchyně s takovou vervou, že se smíchem uvnitř zaznělo: “A ta že by měla už rodit?”

Smích pomalu přešel, když se za půl hodiny narodila první černá kráska. O přemlouvání na porodní box už řeč nepadla, protože při prvních stazích si prvorodička rozmyslela, jestli chce pomoc a zapomněla na jámu v houští :-D.

Během třiceti osmi minut jsme měli na světě už čtyři štěňáky a tři z toho holky. Po více než hodinové odmlce za námi dorazili ještě dva krásní a dokonce merlatí pasažéři.

Rodina Valkar je zase o šest malých životů posílena! (jejich fotky jsou na stránce vrhu E)

10.9.2016 POZOR! POZOR! Je to tu, v odpoledních hodinách nám Cashík porodila malá Kešátka!!! Narodilo se šest krásných prcků a prvorodička to zvládla na výbornou! Druhá úžasná zpráva: máme 4 holčičky a 2 kluky. Pokud vás budou zajímat podrobnosti, ještě dnes by tu měly být jednotlivé fotky štěňat 🙂

dsc_0139

9.9.2016 Každým dnem tu budou! – 59.den

crop_dsc_0954

8.9.2016 Bachor přeplněn! 😉

dsc_0933

7.9.2016 Cashka v porodním home made boxíku se pečlivě připravuje na kešátka!

dsc_0922

5.9.2016 Aktuální fotka Cashky a jejího těhotenského bříška 😉 Puppies coming soon!

DSC_0847

4.9.2016 V domácím prostředí je již všechno připraveno na příchod nové sestavy Valkarů. Cashka už si může upravovat svoje obydlí pro štěňátka podle libosti.

3.9.2016 Vrh E se blíží každým dnem. Statečná nastávající maminka Cashka má před sebou již jen něco málo přes týden než nám představí nejmladší členy rodiny Valkar.

Z původních 16 kg už má 21,5 a holka nám stále roste!

29.8.2016 Cashík za poslední dobu pořádně narostla a nechce se nám věřit, že na sonu bylo vidět asi pouze 5 kousků… Někde se tam určitě musí schovávat více mrňousků

DSC_0698

6.8.2016 Dnes jsme Cashce udělali sono a JSOU TAM!

Fotka uživatele Bára Valterová.